У мальовничому куточку Закарпаття відбувся фестиваль Брустурянська кедровиця (ФОТО)

У мальовничому куточку Закарпаття відбувся фестиваль Брустурянська кедровиця (ФОТО)

01.10.2017

У неділю, 1 жовтня у селі Лопухів (у минулому Брустури) на Тячівщині відбувся фестиваль "Брустурянська кедровиця". На свято зібралося чимало почесних гостей, серед яких голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук, головний лісівник Закарпаття Валерій Мурга, обласні та районні депутати, актив села, а також представники групи енергетичних компаній РЕНЕР - спонсора фестивалю.

Свято розпочалося урочистою ходою: діти, посадовці, гості фестивалю у яскравих вишиванках пройшли вулицею села під супровід місцевих музик та звуки трембіт.

Хода зупинилася на березі ріки Брустурянка, де було запалено ватру та облаштовано локацію, інсценовану під древній обряд сплаву бокорашів. Відтак учасники свята вирушили безпосередньо до місця його проведення. 

Відкриваючи урочисту частину заходу, голова села Лопухів Іван Фабрицій звернувся до односельчан та спонсорів з  подякою за допомогу в організації свята на високому рівні. Зі сцени лунали привітання мешканців села, згадувались їхні багаторічні традиціі та символи. Серед них незмінним залишається виготовлення унікального напою: Брустурянської кедровиці - настою на кедрових шишках. 

Після офіційної частини різновиди цього напою гості мали можливість спробувати на дегустаційній локації. 

Зі сцени лунали виступи місцевих творчих колективів та запрошених гостей з усього району. Окремих мешканців села та партнерів нагородили грамотами та подяками. Відзнаку голови ОДА за активну участь в розбудові села отримав й Генеральний директор групи РЕНЕР Сергій Ковач. 

На святі організовано виставку народних промислів та умільців, а також тематичну фотозону, на фоні якої мешканці та гості свята охоче робили фотографії. Ввечері учасників свята розважали відомі зірки: Павло Доскош, Ірина Федишин та гурт "Гардамани".

Також в ході програми для малих та дорослих були організовані розважальні конкурси, переможці та учасників яких отримали подарунки від спонсора - групи РЕНЕР. 

Докладно в фоторепортажі.