У Швейцарії встановили над відкритими очисними спорудами сонячний дах, який складається

У Швейцарії встановили над відкритими очисними спорудами сонячний дах, який складається

У місті Кур в Швейцарії встановили складний дах з сонячних батарей на установці з очищення стічних вод.

Заснована на технології канатної дороги легка мобільна сонячна електростанція Horizon дала можливість використовувати для виробництва "зеленої" електроенергії відкриті очисні басейни, передає solarserver.de

«Затінення осадових басейнів суттєво сповільнить утворення водоростей і дозволить зменшити витрата на обслуговування, - зазначають у комунальному підприємстві міста Кур. - При цьому сонячний дах, який складається, дасть можливість тримати установку з очищення стічних вод у робочому стані».

Вироблена мобільною СЕС «зелена» електроенергія буде використовуватися виключно для роботи очисних споруд і покриє близько 20% від потреби.

На першому етапі проекту встановили близько 30% від всієї потужності сонячної електростанції, яка сягне 636 кВт/пік. Закінчення робіт заплановане на весну 2018 року. 

Очікується, що СЕС буде виробляти близько 540 000 кВт-год електроенергії на рік, що покриє потреби приблизно 120 домогосподарств.

У високотехнологічну сонячну електростанцію компанія IBC Energie Wasser Chur інвестувала близько 1,65 мільйона швейцарських франків.

Розробка та польові випробування першого складаного даху з сонячних батарей були підтримані Швейцарським федеральним управлінням енергетики (SFOE). Передбачається, що у майбутньому така сонячна електростанція може бути встановлена у будь-якому місці для виробництва сонячної електроенергії.

Наразі високотехнологічним проектом цікавляться не лише у Швейцарії, а й за її межами.