До 2050 року 85% електроенергії забезпечать поновлювані джерела

До 2050 року 85% електроенергії забезпечать поновлювані джерела

Споживання електрики зросте на 140%, ставши найбільш затребуваним в світовому енергобалансі до 2050 року. На другому місці опиниться природний газ. А ось такі енергоносії, як вугілля і нафта, будуть використовуватися значно менше, ніж зараз, повідомляє CleanTechnica.


Це основні тези зі звіту «Перспективи розвитку енергетики: використання поновлюваних джерел енергії», опублікованого компанією DNV GL. На жаль, в цьому ж звіті зроблено висновок про те, що людство, швидше за все, перевищить свій «вуглецевий бюджет» - обсяг викидів CO2, еквівалентний збільшенню середньосвітовий температури на 2 ° C, в рамках якого не буде відбуватися істотних змін клімату. Якщо ми нічого не зробимо для боротьби з викидами парникових газів, то до 2041 року глобальна температура виросте на 2,5 ° C в порівнянні з доіндустріальною епохою.

«Наш звіт показує, що саме енергетична галузь, як ніяка інша, має можливості і технології, щоб правильно розпорядитися" вуглецевим бюджетом ", - заявив Дітла Енгель, виконавчий директор DNV GL - Energy. - До 2050 року частка електрики в споживанні енергоресурсів зросте з 18% до 40%. Однак, цей процес відбувається недостатньо інтенсивно. Якщо прискорити електрифікацію таких секторів, як опалення і транспорт, це істотно загальмує глобальне потепління ».

Компанія DNV GL запропонувала в своєму звіті три ключові теми, які потрібно розглянути в прогнозований період. У першій говориться про те, що попит на енергію перестане рости в 2030 році і становитиме 430 екзаджоулей - на 7% вище, ніж в 2015 році. Це буде досягнуто завдяки більшій енергоефективності споживачів, скорочення використання викопних видів палива, а також уповільнення зростання населення і збільшення продуктивності праці. Автори звіту стверджують: «Розуміння того, що зростання споживання в майбутньому не гарантоване, змусить учасників ринку перейти з нападу на захист». Великі гравці цього ринку будуть змушені диверсифікувати свої холдинги, зокрема, нафтогазові компанії почнуть вкладатися в поновлювані джерела енергії.

У другій ключовий темі йдеться про збільшення споживання електроенергії на 140%. У третій піднімається питання про зростання використання поновлюваних джерел енергії. В Європі вже є така практика, і масовий приплив відновлюваної енергії, як з'ясувалося, не представляє проблем для операторів електромереж.

На закінчення, автори звіту DNV GL кажуть, що немає єдиного рішення, яке допоможе людству уникнути загрози зміни клімату. Тільки комплексна спільна робота енергетичного і виробничого секторів на локальному та глобальному рівнях зможе по-справжньому змінити ситуацію.

Американські дослідники підрахували, що вже до 2021 року вугільні електростанції в США стануть абсолютно нерентабельними. З ринку їх витіснять станції з парогазовим циклом і поновлювані джерела електроенергії.