Американський стартап розробив рідке прозоре покриття, яке перетворює вікна на сонячні панелі

Американський стартап розробив рідке прозоре покриття, яке перетворює вікна на сонячні панелі

Американський стартап SolarWindow Technologies розробив рідке покриття для вікон, яке перетворює їх на сонячні панелі, що виробляють електроенергію, пише Екотаун з посиланням на  Seeker.

Покриття наноситься на скло або пластикові склопакети. Потім воно засихає і утворює тонку прозору плівку (вона складається з вуглецевого матеріалу, водню, азоту і кисню). Сонячне світло, що проходить через це покриття, генерує електричний заряд. Він потрапляє на сітку з найтонших дротів (кожен тонший за людську волосину) і проводиться до країв віконної рами, від якої вже по справжніх дротах надходить в електромережу приміщення.

«Звичайні сонячні панелі непрозорі, а SolarWindow розробляється для підтримки архітектурної краси та прозорості вікна при генерації електроенергії, – сказав генеральний директор SolarWindow Джон Конклін».

Застосовувати рідке покриття планують перш за все у великих міських будівлях і хмарочосах. Компанія SolarWindow оголосила про співпрацю з каліфорнійською фірмою Triview Glass Industries, яка виробляє спеціальні скляні панелі для архітектурних фірм і комерційних розробників. На думку Джона Конкліна, «це важливий перший крок, щоб вивести технологію з лабораторії на сонце». Також американці мають намір співпрацювати з виробниками скла, щоб знайти найефективніший спосіб інтеграції технології.