Канада виробляє 10% світової гідроелектроенергії: цікава статистика

Канада виробляє 10% світової гідроелектроенергії: цікава статистика

Канада виробляла близько 66 % власної електроенергії з відновлюваних джерел. Вона є другим за величиною виробником гідро-електроенергії у світі та генерує 10 % від всього світового виробітку електроенергії.

За даними звіту Національної енергетичної ради (НЕР),  близько 60 % канадської електроенергії у 2015 році вироблялося завдяки гідроелектростанціям, а решта, -  вітряним, сонячним станціями та електростанціями на біомасі.

"Генерація електроенергії з ГЕС дозволила  Канаді стати одним з світових лідерів у галузі відновлюваної енергетики на протязі багатьох років", - розповідає Шелі Мілутінович, головний економіст Ради Канади.

Лише п'ять інших країн світу - Норвегія, Нова Зеландія, Бразилія, Австрія та Данія - виробляють аналогічну або більшу кількість поновлюваної електроенергії.

У доповіді НЕР зазначається, що близько 60 % канадської гідро-електроенергії в 2015 році вироблялися, як правило, на великих об'єктах з водосховищами. 

Цей тип гідроенергетики є важливою частиною генерації електроенергії Канади з різних джерел, оскільки вона економічно акумулює енергію та стримує коливання, які може спричинити використання більш нестабільних поновлюваних джерел. Реалізація ж річкових проектів не потребує резервуарів і значно менше впливає на потік води, але й працює в менших масштабах.

Окрім того, за даними НЕР потужність вітроенергетики зросла в 20 разів у період між 2005 та 2015 роками.

"Нестабільність вітрової генерації є ще однією проблемою для широкого впровадження. Одним із способів подолання цієї складності є торгівля електроенергією з сусідніми юрисдикціями, що допомогло б стримати коливання від такого виробництва. Ця стратегія дає змогу Данії виробляти 50 % власної електроенергії з вітрових джерел", - йдеться у звіті.

Електростанції на біомасі забезпечили близько 2% електроенергії в країні, в той час як сонячні станції -  лише 0,5 %.

«Інші відновлювальні технології, такі як морський вітер, енергія приливів та геотермальна енергія, не знайшли значного поширення в Канаді, хоча потенціал для їх впровадження значний. Проект з використанням морських вітрів пропонується на західному та східному узбережжях Канади, а в Новій Шотландії вже існує 20-мегаватна станція на енергії приливів», - повідомляють у НЕР.

Джерело