Китай відмовився від будівництва вугільних електростанцій на 150 ГВт

Китай відмовився від будівництва вугільних електростанцій на 150 ГВт

Китай припинив будівництво нових електростанцій, що працюють на вугіллі, в спробі уникнути появи надмірних генеруючих потужностей і сподіваючись на просування чистої енергії, повідомляє Clean Technica.

Китайське інформагентство Сіньхуа повідомило, що в період з 2016 по 2020 рік, Китай відмовиться від будівництва нових вугільних електростанцій загальною потужністю 150 ГВт. Національна комісія з розвитку і реформ заявила, що «нові потужності будуть суворо контролюватися», і «всі незаконні проекти зі спалювання вугілля будуть припинені».

Китайський уряд не тільки припиняє введення нових потужностей у вугільній енергетиці, але і планує ліквідувати застарілі потужності на 20 ГВт, в той час як майже 1000 ГВт вугільних потужностей будуть модернізовані з метою скорочення викидів. В цілому до 2020 року китайський уряд прагне домогтися показників по загальній потужності вугільної енергетики нижче 1100 ГВт.

В останні роки Китай робить все можливе, щоб обмежити свою залежність від вугілля. У 2014 році його споживання знизилося на 1,28%. Це стало початком тенденції, яку ми спостерігаємо в останні роки. Використання вугілля в Китаї в 2016 році скоротилося на 4,7%, а внесок вугілля в загальне виробництво електроенергії знизився на 2% до 62%.