В Індії запустили перший «сонячний» потяг. За рік  один такий поїзд заощаджуватиме 20 тисяч доларів

В Індії запустили перший «сонячний» потяг. За рік один такий поїзд заощаджуватиме 20 тисяч доларів

Індійський національний оператор залізничних транспортних перевезень Indian Railways запустив перший потяг, що використовує сонячну енергію, під назвою Diesel Electric Multiple Unit (DEMU). Потяг курсуватиме кільцевим маршрутом в Нью-Делі, передає Ecotown.com.ua з посиланням на Іtc.ua.

Сонячні панелі розміщені на даху потяга, а локомотивом слугує звичайний дизельний тепловоз. Вироблена панелями електроенергія живитиме всі системи, що забезпечують комфорт пасажирів: вентиляцію, освітлення, інформаційні дисплеї тощо. Один такий «сонячний» потяг з шістьма вагонами за рік заощаджуватиме близько 21 тис. літрів дизпалива на суму $20 тис.

В майбутньому Indian Railways планує випустити на маршрути близько двох десятків таких потягів. Для кожного вагона така модернізація обходиться в $ 14 тис., включаючи витрати на інвертор для оптимізації вироблення електроенергії і акумулятор для зберігання надлишкової енергії. До 2020 року державна транспортна мережа планує виробляти близько 1000 МВт сонячної енергії, а до 2025 року – 5000 МВт. Зараз із запланованих 1 ГВт сонячних потужностей є тільки 16 МВт (станом на березень цього року). Однак в процесі реалізації безліч проектів сонячних дахів (сумарною потужністю 255 МВт) і наземних сонячних станцій (250 МВт).

Залізнична мережа Indian Railways є найбільшою в Азії: 11 тис. поїздів в Індії щодня перевозять 13 млн пасажирів. Такі пасажирські потоки призводять до величезних витрат на дизельне паливо, адже робота залізниць Індії залежить від нього на 70%. У 2015 році на закупівлю дизпалива пішло близько $ 2,5 млрд. Скоротити витрати планують завдяки впровадженню проектів сонячної енергетики, які за наступних 10 років мають заощадити близько $ 6,31 млрд.