Вітропарки на 50% забезпечили Литву електроенергією в першій половині 2017 року

Вітропарки на 50% забезпечили Литву електроенергією в першій половині 2017 року

Вітроелектростанції виробили в першій половині року половину всієї виробленої в Литві електроенергії, а в порівнянні з таким же періодом минулого року виробництво електроенергії такими установками зросло на 40% до 633 ГВт.ч, - пише Альтернативна енергія.

“В минулому році були побудовані новітні парки вітрогенераторів, і в цьому році вони вже діють на повну потужність. Однак в перші шість місяців вітри були не дуже сильні, в майбутньому завдяки вітру в країні буде генеруватися більше електроенергії, навіть якщо і не підвищувати потужності цього сектора”, – сказав для прес-релізу директор Литовської асоціації вітроелектростанцій Айстіс Радавічюс.

Як говориться в повідомленні, в цьому році в країні в цілому вироблено 1187 ГВт/год електроенергії, а спожито – 5106 ГВт/год. Гідроелектростанції виробили 296,4 ГВт/год (25% всіх обсягів виробітку), електростанції на біопаливі – 221 ГВт/год (18,6%), сонячні установки – 36,8 ГВт/год (3,1%).

Найбільший парк вітрогенераторів в Литві (потужністю 73,5 мегават-годин) належить Amberwind, парк потужністю 60 МВт/годин – Silutes vejo projektai, парк потужністю 45 МВт/годин – Pamario jegainiu energija. Потужність інших таких парків менша.