Швейцарія, опираючись на гідроенергетику, відмовляється від «мирного атома»

Швейцарія, опираючись на гідроенергетику, відмовляється від «мирного атома»

Багато країн все ще не готові відмовитися від переваг ядерної енергетики, але ось жителі Швейцарії зважилися на дуже серйозний для своєї держави крок. В ході недавнього голосування переважна більшість швейцарців висловилися за припинення державної ядерної програми на користь розвитку альтернативних джерел енергії. Зараз Швейцарія отримує від своїх п'яти атомних електростанцій приблизно третину всієї енергії. 


Після відмови від ядерної енергетики Швейцарії доведеться нелегко, враховуючи, що країна не дуже багата на природні ресурси. В даний момент найбільшу частку споживаної енергії держави (приблизно 60%) покривають гідроелектростанції. Розмови про відмову від ядерної енергетики почалися в 2011 році після катастрофи на японській реакторі «Фукусіма-1», в ході якої були розплавлені відразу три енергоблоки. Японці досі не знають, як усунути наслідки цієї страшної аварії. Швейцарці таким станом речей виявилися дуже налякані, тому 58% тих, хто проголосував висловилися за відмову від використання ядерних енергетичних установок.

 

Початок програми скорочення ядерного сектора енергетики заплановано на січень 2018 року. Вирішенню громадян Швейцарії особливо зраділи представники Партії зелених, які протягом кількох років просували свої законопроекти, спрямовані на охорону навколишнього середовища. Противники ж відмови від ядерних реакторів, навпаки, вважають, що подібна зміна орієнтирів може сильно похитнути економіку країни. 

Джерело