Південна Австралія має намір перевести 80% енергоспоживання на поновлювані джерела до 2021 року

Південна Австралія має намір перевести 80% енергоспоживання на поновлювані джерела до 2021 року

Австралійська енергокомпанія Australian Energy Market Operator представила три сценарії розвитку ВДЕ в Австралії на найближчі 5 років, - пише Альтернативна енергія.

Перші два сценарії припускають подвоєння загальної потужності сонячних і вітряних установок в Південній Австралії в найближчі п’ять років, після чого протягом 10 років темпи розвитку впадуть. Перший сценарій стане можливим при збереженні нинішніх норм регулювання, для втілення другого необхідно поставити собі за мету скоротити кількість шкідливих викидів на 45% до 2030 року.

Загальна потужність сонячних і вітряних джерел до 2021 року за прогнозами складе 3,1 ГВт. На сьогодні загальна потужність вітряних джерел в штаті становить 1,6 ГВт. А сонячної потужності в країні 720 МВт.

У 2016 році в Австралії було встановлено близько 6 750 домашніх сонячних акумуляторів, за рік цей ринок виріс на 1000%.

Третій сценарій передбачає зниження попиту на електроенергію в цілому. Однак цей варіант практично неможливий, оскільки зниження попиту на електроенергію в найближчі роки не передбачається. Зниження цін на сонячну енергетику тільки стимулюють попит. Домашня сонячна інфраструктура дозволяє австралійцям економити $ 1 млрд на рік тільки на рахунках за електрику.