До 2030 року потужність сонячних установок в світі досягне 10 терават

До 2030 року потужність сонячних установок в світі досягне 10 терават

Потенціал сонячної енергетики в світі не йде в порівняння з тією кількістю енергії, що виробляється сьогодні. Вчені вважають, що грамотна стратегія допоможе до 2030 року наростити сумарну потужність сонячних установок до 5-10 терават. Свій план дослідники опублікували в журналі Science, - пише Альтернативна енергія.

Група з 57 вчених з Німеччини, Японії та Національної лабораторії з вивчення відновлюваної енергії (NREL) США обговорила перспективи розвитку сонячної енергетики на зустрічі організації GA-SERI в Німеччині. На думку дослідників, в найближче десятиліття потужність сонячних установок по всьому світу може досягти декількох терават, але для цього необхідно розвивати технології.

У 2015 році сонячні елементи виробили 1% від загальної кількості електроенергії в світі, але при цьому склали 20% від усіх нових енергетичних установок. Міжнародний сонячний альянс (ISA) поставив за мету збільшити обсяг доданої сонячної потужності з 71 гігават до 3 терават до 2030 року. Однак експерти GA-SERI вважають, що можна добитися показника 5-10 терават.

У своїй публікації в журналі Science вчені пропонують покращувати якість сонячних батарей і знижувати їх вартість. Також експерти вважають, що необхідно створювати більш гнучкі енергосистеми, які можуть працювати з великою кількістю сонячних модулів. Розподіл навантаження, установка систем зберігання енергії і підвищення ефективності передачі енергії допоможе досягти максимальних результатів до 2030 року. Автори публікації також рекомендують підвищувати попит на сонячну енергетику, використовуючи її для охолодження, обігріву та забезпечення роботи транспорту.

За прогнозами SolarPower Europe, до 2020 року загальна потужність сонячних установок в світі складе 500 ГВт. Ще через 10 років сонячні панелі стануть найдешевшим джерелом енергії в Європі, а до 2040 року інвестиції в сонячну енергію досягнуть $ 3,4 трильйона. Але експерти допускають і інші сценарії. За прогнозами аналітичної фірми IHS Markit, в 2017 році загальна потужність сонячних установок складе 79 гігават – лише на 3% більше, ніж в 2016 році. Темпи зростання сонячної енергетики сповільняться в 10 разів або навіть підуть назад. А аналітики консалтингової фірми Mercom Capital Group вважають, що в 2017 році потужність сонячних установок знизиться до 70 ГВт.