Британія побила власний рекорд виробництва сонячної енергії

Британія побила власний рекорд виробництва сонячної енергії

Тисячі сонячних панелей Великобританіі виробили 26 травня 8,7 ГВт*год, або 24,3% потреби країни. Попередній рекорд, поставлений в тому ж місяці, склав 8,48 ГВт*год, - пише Альтернативна енергія.

Це досягнення, зафіксоване опівдні сонячного дня 26 травня, дозволило збільшити частку низько- і безвуглецевого джерел енергії в електромережах країни до 60% – сонячної, вітряної (8,6%) і атомної (22%). Зазвичай це значення не перевищувало 50%.

Незважаючи на побоювання деяких політиків (чиї голоси чути, зокрема, в США і Австралії), що занадто велика кількість відновлюваної енергії дестабілізує енергомережі, британська енергокомпанія National Grid не бачить проблеми в тому, щоб розподілити значні обсяги чистої енергії.

«Ми передбачили ці зміни енергетичного ландшафту і підготували інструменти, щоб мати можливість врівноважувати ресурси і потреби», – заявив Дункан Берт, керуючий енергомережею, в інтерв’ю The Guardian. За його словами, сонячна погода над британськими островами в цей час року – «явище, яке легко передбачити», і що мережа може вмістити набагато більше сонячної енергії, знижуючи частку природного газу.

Навіть незважаючи на те, що уряд Великобританії значно скоротив ініціативи, пов’язані з сонячною енергією, зараз вони цілком в змозі конкурувати з вугіллям, природним газом і атомними станціями, пише Clean Technica.

У квітні цього року Британія, завдяки сонячній енергії, вперше з 1882 цілий робочий день обходилася без вугільної енергії. А в березні вперше денний попит на електрику виявився нижче нічного завдяки використанню сонячних панелей.