Створено надстабільні перовскітові сонячні елементи

Створено надстабільні перовскітові сонячні елементи

Фахівці Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL, Швейцарія) розробили недорогий надстабільний перовскітовий сонячний елемент, що більше року зберігає свою продуктивність на рівні 11,2%.

Перовскітові сонячні елементи — дешеве і ефективне джерело сонячної енергії з величезним потенціалом для комерціалізації. Але навіть незважаючи на те, що деякі з них досягають ККД 22%, їх робоча стабільність не дотягує до ринкового рівня. Варіантів вирішення цієї проблеми безліч, але вона все ще стоїть на шляху впровадження перовскітової технології у виробництво.

Лабораторія Мохаммада Ходжи Назіруддіна з EPFL у співпраці з компанією Solaronix виготовила гібридний двовимірно-тривимірний перовскітовий сонячний елемент. Він поєднує підвищену стабільність двомірних перовскітів з тривимірною формою, яка ефективно поглинає світло всього видимого спектру і передає електричні заряди. Дослідження опубліковане в журналі Nature Communications.

Таким чином, вчені змогли створити надстабільні сонячні елементи розміром 10 на 10 см в квадраті і використовуючи для цього промислові технології друку. В результаті комірки пропрацювали більше ніж 10 000 годин з постійною ефективністю 11,2% і нульовими втратами в продуктивності в стандартних умовах.