Група РЕНЕР виступила головним спонсором масштабного гуцульського фестивалю «Берлибаський бануш»

Група РЕНЕР виступила головним спонсором масштабного гуцульського фестивалю «Берлибаський бануш»

15.05.2017

У неділю, 14 травня, у мальовничому куточку гірської Рахівщини – селі Костилівка відбувся Х ювілейний районний гуцульський фестиваль «Берлибаський бануш» (Берлибаш – стара назва села Костилівка). Цього року організатори фесту підготували для гостей багато сюрпризів та насичену розважальну програму. Серед почесних гостей - голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Рахівської РДА Павло Басараба, голова Рахівської райради Василь Дан, керівник управління культури Закарпатської ОДА Вікторія Фролова, працівники органів місцевого самоврядування, культурні та громадські діячі. Генеральним спонсором фестивалю виступила група енергетичних компаній «РЕНЕР». 

Дійство розпочалося у підніжжі скель Довбуша з виступів місцевих дитячих колективів та запалення ватри, після чого учасники свята від «Скелі пам’яті» у колоритному гуцульському вбранні вирушили урочистою ходою до головної площі села. 

«Нашою головною метою є створити унікальну атмосферу, щоб кожен відвідувач міг поринути у гуцульську казку, відчути єднання з прекрасною природою навколо та традиціями наших предків. Ця культура надзвичайно різноманітна та багатогранна і наше завдання передати її майбутнім поколінням», - розповідає співорганізатор фестивалю Юрій Сас. 

Тут на відвідувачів вже чекала ярмарка гуцульких виробів та сувенірів, традиційних берлибаських настоянок і смаколиків на будь-який смак. Опісля офіційної частини на сцені залунали колоритні гуцульські пісні, виступи місцевих діточок та артистів, а «родзинкою» концертної програми стали виступи учасника популярного телешоу «Україна має талант» - гуцула-цимбаліста Петра Скаськіва та заслуженого артиста народного мистецтва України Павла Доскоча. 

Окрім того, в ході проведення фесту відбувся й районний конкурс на приготування гуцульського банушу, у якому, за висновками журі, перемогли господині з села Костилівка.

«Наше село вже вдесяте збирає шанувальників унікальних гуцульських традицій на фестиваль «Берлибаський бануш». Приємно, що кожного року їх усе більше – приїжджають як закарпатці так і туристи з інших регіонів та навіть закордону. Багаторічні звичаї наших предків – наш найдорожчий скарб і ми готові поділитися ним з усіма бажаючими», - каже костилівський сільський голова Інна Савляк. 

Усі гості мали можливість спробувати різноманіття гуцульської кухні, сфотографуватися в облаштованих фотозонах, серед яких й локаціях біля «корінного меценату» фестивалю – корови Берлибашки, придбати оргигінальну сувенірну продукцію фестивалю.

Подбали організатори й про маленьких відвідувачів. Тут було облаштовано ціле дитяче містечко, тож окрім запальних танців біля та на сцені малеча розважалася на гірках та каруселях. 

Кульмінацією фестивалю став виступ колективу «Dragonfly» з Ужгороду, який «запалив» публіку феєричним етно-фаєр шоу. 

Усі подробиці у ФОТОРЕПОРТАЖІ