Нідерланди запустили один із найбільших у світі морських вітрових парків

Нідерланди запустили один із найбільших у світі морських вітрових парків

Шельфова вітрова електростанція Gemini в Північному морі складається з 150 турбін, загальна потужність яких досягає 600 МВт. Нова електростанція зможе забезпечити відновлюваною енергією до 785 000 домівок.
Проект вартістю $ 3 млрд був реалізований канадською компанією Northland Power, виробником вітряних турбін Siemens Wind Power, голландським підрядником Van Oord, а також компанією з переробки відходів HVC. Електростанція розташована в 85 км від берега, пише Хайтек з посиланням на видання Phys.org.
Компанії позиціонують Gemini як найбільшу в світі морську вітрову електростанцію: вона трохи більше за розміром, ніж перша частина британського вітрового парку London Array, яка була запущена в 2013 році і включає в себе 141 вітрову турбіну. Проте Gemini поступається London Array потужністю: 600 проти 630 МВт. Таким чином, Gemini стала другою в світі за потужністю морської вітровою електростанцією, запущеною в експлуатацію.
На частку морського вітряного парку Gemini припадатиме близько 13% відновлюваної енергії та приблизно 25% всієї енергії вітру, виробленої в Нідерландах. До 2020 року уряд країни планує домогтися того, щоб не менше 14% всієї споживаної енергії надходило з відновлюваних джерел, а до 2050 року - повністю перейти на відновлювану енергію.
Зараз найбільшим в світі проектом морської вітрової електростанції вважається британська Hornsea Project Two, потужність якої складе 1,8 ГВт і яка є продовженням проекту Hornsea Project One потужністю 1,2 ГВт. Обидва проекти планується завершити до 2020 року.