Вітрова енергетика забезпечить шотладців доступним житлом

Вітрова енергетика забезпечить шотладців доступним житлом

Житлова асоціація Шотландії почала інвестувати у вітрові турбіни, які виробляють електроенергію на продаж. Отримані кошти використають для будівництва доступного житла у сільській місцевості, пише Еcotown.com.ua з посиланням на  The Guardian.

Цю ініціативу активно підтримав уряд Шотландії, адже в країні припинився продаж державного житла в рамках програми Right to bye, яка передбачає можливість викупити зі знижкою орендоване соціальне житло. Однак, до 2009 року житлова асоціація Berwickshire Housing Association (BHA) вже «втратила» за цією програмою 450 будинків, а з 2000 року було побудовано всього 150 нових будинків. Житла не вистачає і на один будинок претендує 50 кандидатів. До того ж, фінансування соціального житла у 2009 році різко скоротилося. Житлова асоціація шукала вихід із цієї проблеми й знайшла його завдяки вітровій енергетиці. Рішенням став продаж енергії вітру. У партнерстві з компанією CES встановили вітрові турбіни заввишки 183 метри на пагорбі в невеликому селищі неподалік Північного моря. Очікують, що вітроелектростанція теоретично зможе живити майже 6 тисяч будинків. 


 

Найближчим пріоритетом для житлової асоціації та компанії CES є погашення кредитів на будівництво – від продажу електроенергії в мережу вони планують отримати 30 млн. фунтів стерлінгів (близько 38 млн. доларів). Перші кошти вітроелектростанція принесе вже через 12-18 місяців, однак її окупність залежить від сили вітру. Передбачають, що кредит буде повністю погашений через 15 років. А за цей період житлова асоціація збудує щонайменше 500 нових будинків, а також допоможе створити «процвітаючі сільські громади» в Шотландії.