Великобританія вперше вперше з ХІХ століття цілий день не використовувала електроенергію з вугілля

Великобританія вперше вперше з ХІХ століття цілий день не використовувала електроенергію з вугілля

21 квітня увійшло в історію Великобританії як день, коли вперше з кінця XIX століття країна не використовувала електроенергію вироблену з вугілля. За даними британської Національної мережевої компанії це поворотний день в програмі поетапної відмови від використання вугілля до 2025 року, пише ВВС
Вугілля є одним з найсильніших джерел забруднення серед викопних видів палива. Податок на викиди шкідливих речовин уже призвів до того, що вугільні електростанції стали економічно невигідними.
Поступово Великобританія переходить на відновлювані джерела енергії - вітер і сонце.
На продовженні використання вугілля наполягає промисловість - саме тому повністю відмовитися від вугілля планується лише до 2025 року.
У грудні 2015 року у Великій Британії закрилася остання глибока вугільна шахта Келлінглі, яка розташовувалася в Йоркширі на півночі Англії. У ній на 800-метровій глибині працювали 450 осіб.
Поки в Британії все ще продовжують працювати кілька вугільних кар'єрів.
У липні 2016 року фахівці Всесвітнього фонду дикої природи та інших організацій підготували доповідь, згідно з якою збитки від роботи вугільних електростанцій в Європі оцінюються в 23 тис. передчасних смертей на рік.
У доповіді йдеться, що забруднене вугільними електростанціями повітря може поширюватися на сотні кілометрів, в тому числі і через кордони. Таким чином, фактично шкідливі викиди вдихають не тільки жителі держав, де знаходяться ці станції, а й жителі сусідніх країн.
На кінець 2015 року в ЄС працювали 280 вугільних електростанцій. На вугілля в 2015 році припадало 24% електроенергії, що виробляється в ЄС. Частка вугілля в енергетиці Європи скорочується, але поки деякі країни, включаючи Польщу і Чехію, не планують повністю відмовитися від цього виду електроенергії.