Сонячна енергетика — головний драйвер енергетичної галузі в Центральній та Східній Європі

Сонячна енергетика — головний драйвер енергетичної галузі в Центральній та Східній Європі

За останні 10 років ринкові ціни на сонячні модулі зменшилися на світовому ринку в більш ніж 30 разів, а ефективність обладнання стрімко підвищується. Така тенденція робить сьогодні сонячну енергетику все більш конкурентоспроможним напрямом енергетичної галузі. Водночас, здешевлення обладнання стало імпульсом для розвитку малих інсталяцій і розвитку сегменту малого та середнього бізнесу у цій сфері.

Про це наголошувало експертне середовище під час 6-ї Міжнародної конференції та виставки індустрії сонячної енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR-2017, що відбувалася 11 – 12 квітня у Одесі (Maristella Residence).

Учасниками першого дня конференції головної галузевої події стали понад 300 делегатів із більше 30 країн, власники та топ-менеджери компаній. У наступний день CISOLAR-2017, що був побудований у форматі B2C та складався із спеціалізованих семінарів та експозиції, у заході взяли участь понад 500 учасників – пересічні особи та малі підприємці.

«CISOLAR-2017 продемонстрував, що аргументи скептиків відновлюваної енергетики щодо дороговизни та недоступності сонячної енергетики є безпідставними. За останні 2 роки завдяки новим технологічним рішенням ціни на сонячні модулі знизились удвічі і ця ринкова тенденція має стійкий характер. Також дешевшають і інші компоненти сонячних електростанцій. Це створює потужну основу для розвитку сонячної енергетики на побутовому рівні. Масовість – це головний тренд ринку сонячної енергетики найближчого десятиліття», – зазначив голова організаційного комітету CISOLAR-2017 Віталій Давій.

Експерти також переконані, що сьогодні розвиток сонячної енергетики відбувається не лише у напрямку активного нарощування потужностей інстальованих станцій, але й ринкових трансформацій - появи нових ніш, в тому числі для невеликих компаній, які надають різноманітні сервіси - від чищення поверхонь сонячних модулів та діагностики роботи станції до ремонту.

Загалом, організатори CISOLAR-2017 підсумовують, що ринок обладнання та комплектуючих у сонячній енергетиці активно та якісно розвивається.

Ключові гравці ринку відновлюваної енергетики та авторитетні експерти також відмічають, що сьогодні Україна є одним з найпривабливішим для інвесторів зростаючим європейським ринком.