Цього року в світі встановлять понад 85 ГВт нових сонячних потужностей

Цього року в світі встановлять понад 85 ГВт нових сонячних потужностей

За прогнозом дослідницької компанії GTM Research, в 2017 році загальна потужність нових сонячних електростанцій складе 85,4 ГВт, причому 73% цього обсягу припадає на ринки Китаю, США, Індії та Японії.

Згідно з доповіддю GTM Research по сонячній енергетиці за перший квартал 2017 року, в цьому році загальносвітова потужність всіх сонячних установок може збільшитися на 85,4 ГВ. Це на 9,4% більше, ніж додані потужності минулого року, які склали 78 ГВт, пише Clean Technica. Аналітики GTM також прогнозують зміни в списку світових лідерів у сфері сонячної енергетики: згідно з доповіддю компанії, в 2017 році Індія витіснить Японію з третього місця, додавши 10 ГВт сонячних потужностей. Таким чином, перша четвірка лідерів, на думку GTM, буде виглядати так: Китай, США, Індія, Японія.

У березні сукупна потужність всіх сонячних установок в Індії склала 10 ГВт, і, за словами міністра енергетики Піюша Гойала, цей показник зросте до 20 ГВт протягом найближчих 15 місяців. Згідно зі стратегічним планом Індії, до 2020 року країна повинна виробляти не менше 100 ГВт енергії сонця.

Минулого року Китай став беззаперечним лідером у сфері сонячної енергетики, збільшивши сукупну потужність сонячних установок на 34 ГВт (в результаті вона склала 77,42 ГВт). Стратегічна мета Китаю — досягти потужності сонячних установок в 110 ГВт до 2020 року.

Загальносвітові додані потужності 2016 року перевершили найоптимістичніший сценарій розвитку сонячної енергетики від іншої дослідницької компанії — SolarPower Europe. Компанія передбачала збільшення потужностей на 76,6 ГВт, в той час як в реальності додалося 78 ГВт. На думку SolarPower Europe, до 2020 року у світі в цілому вироблятимуть 500 ГВт сонячної енергії.