Навіщо Норвегії вітроенергетика, якщо у неї є багато ГЕС і нафти?

Навіщо Норвегії вітроенергетика, якщо у неї є багато ГЕС і нафти?

Норвегія, багата нафтою і газом, планує будівництво вітропарку, який забезпечить 2,4% енергоспоживання країни.

Норвегія, країна багата нафтою і газом, практично не використовує викопне паливо для виробництва електроенергії – 97% електрики виробляють ГЕС. А всі вуглеводні відправляються на експорт, пише Альтернативна енергія.

В 2016 році вітроенергетика в Норвегії згенерувала 1,4% від загальрічного обсягу електроенергії, виробленої в країні. Станом на кінець 2015 року в країні діяло 26 вітряних електростанцій загальною потужністю 867 МВт.

Зараз в Норвегії планується будівництво двох вітропарків потужністю 700 і 200 МВт. Для цього фінська енергетична група St1 спільно з норвезькими компаніями Vindkraft Nord AS і Ny Energi AS створили консорціум і заснували спільне підприємство під назвою Grenselandet A. Компанія буде і проектувати і будувати обидва вітропарки.

Вітряні електростанції будуть розміщені на півночі країни (в муніципалітетах Lebesby і Tana), практично в арктичній зоні. Вітроелектростанції будуть підключені як до норвезьких, так і до фінським електричних мереж.

Це буде перший випадок, коли вітряні електростанції в Норвегії будуть побудовані без державної підтримки. Обсяг інвестицій оцінюється в 878 млн євро.

Очікується, що обидва вітропарки вироблятимуть 3,6 ТВт-год на рік, що відповідає 2,4% електроенергії, виробленої в країні в 2016 році.

St1 – великий гравець на паливному ринку Фінляндії (володіє 1500 бензиновими заправними станціями).