У Північному морі будують штучний «райський острів» чистої енергетики

У Північному морі будують штучний «райський острів» чистої енергетики

 

Вплив змін клімату на планету стає все серйознішим, тому потреба переходу на відновлювану енергетику швидко зростає.

У Паризькій угоді 2015 року Європейські країни взяли на себе зобов’язання знизити викиди парникових газів на 80-95% до 2050 року порівняно з рівнем 1990 року. У сміливому ривку до цієї мети три енергетичні компанії, датська Energinet.dk і нідерландська і німецька гілки TenneT, об’єднали свої сили для створення центру відновлювальної енергії в Північному морі. Вони побудують штучний острів, який послужить енергетичним хабом для оточуючих його вітрових електростанцій, - пише Альтернативна енергія 

Ця співпраця – дуже правильний крок на шляху до досягнення енергетичних цілей Європи. Країнам окремо буде дуже важко досягти потрібних показників. 

Офшорна вітроенергетика в останні кілька років довела свою конкурентноздатність. Тому зараз важливо сконцентруватися на ще більшому зниженні цін через здешевлення підключення до мереж і будівництво інтерконекторів. Нам потрібні інноваційні та масштабні проекти, щоб офшорний вітер почав грати ще більш важливу роль в забезпеченні енергією Європи, – заявив Педер Остермарк Андреасен, виконавчий директор Energinet.dk.

Перший з декількох островів побудують на піщаній мілині під назвою Dogger Bank. Це локація стратегічно важлива, оскільки звідси можна розподіляти енергію на Нідерланди, Данію, Німеччину, Великобританію, Норвегію і Бельгію. Вітрові умови тут оптимальні, а води дрібні. До острова, який буде називатися Power Link, можна приєднати тисячі вітрових турбін потужністю від 70 до 100 ГВт. Острів має бути найбільш економічно ефективним.

Крім виконання функцій енергетичного хабу, острів площею близько 6 кв км матиме поле сонячних панелей. Ідея в тому, що масштабна сонячна станція і вітрогенератори будуть доповнювати один одного. У літні місяці сонячні батареї будуть виробляти більше енергії, а в зимову пору більш продуктивними будуть вітротурбіни. На острові також побудують бухту, злітну смугу, і будинки різного призначення.

Основне завдання проекту – зробити значний внесок в енергетику північно-східної Європи. Потенційно через острів можна забезпечувати енергією до 80 мільйонів чоловік. Ефективний енергетичний острів, безумовно, цікава перспектива, яка може докорінно змінити ситуацію в регіоні.