У Пекіні закрили останню вугільну електростанцію. Місто стало першим у Китаї, у якому всі електростанції працюють лише на чистому паливі

У Пекіні закрили останню вугільну електростанцію. Місто стало першим у Китаї, у якому всі електростанції працюють лише на чистому паливі

Остання велика вугільна ТЕС Пекіна припинила свою роботу в рамках плану влади столиці КНР з очищення повітря. Пекін став першим містом Китаю, в якому всі електростанції працюють тільки на чистому паливі.
Теплова електростанція Хуанен Пекін була побудована і введена в експлуатацію в червні 1999. У ній п'ять вугільних установок загальною потужністю 845 млн кВт. Станція здатна забезпечити теплом 26 млн кв. м. Після її закриття можна очікувати скорочення щорічної емісії приблизно 1,76 млн т вугілля, 91 тонни сірчистого газу і 285 тонн окису азоту. Це третя закрита вугільна електростанція в Пекіні – в 2014-му і 2015-му закрили дві ТЕС, що споживали понад 6,8 тонн вугілля щороку. 

За словами Ду Ченчжана, директора станції Хуанен, після припинення роботи ТЕС буде служити аварійним джерелом енергії на випадок надзвичайних ситуацій.

Зараз в Пекіні діє 27 електростанцій, що працюють на чистій енергії, із загальною потужністю 11,3 млн кВт. Згідно з містобудівним планом, нових великих електростанцій в столиці будувати не будуть.

Знизити загальне споживання вугілля на 30% планує в цьому році влада Пекіна, який страждає від смогу. Шість районів міста повинні повністю відмовитися від використання вугілля. Крім того, за словами мера, місто збирається прибрати з доріг 300 тисяч застарілих автомобілів, щоб підтримати поширення більш екологічно чистих видів транспорту, передає Хайтек.