Прощавайте, газ і нафта! Відновлювана енергія стала найдешевшою в 30 країнах

Прощавайте, газ і нафта! Відновлювана енергія стала найдешевшою в 30 країнах

Згідно зі звітом Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), в 2016 році відновлювана енергія стала дешевшою або зрівнялася за ціною з викопними енергоносіями більш ніж в 30 країнах, - пише Альтернативна енергія.

Серед них – Бразилія, Мексика, Чилі, Австралія. За оцінкою аналітиків Deutsche Bank, в найближчі кілька років їх кількість зросте до 80% від усіх країн світу. Глава підрозділу ВЕФ по інфраструктурі та інвестиціях в розвиток Майкл Дрекслер заявив: «Відновлювана енергія досягла переломного моменту. Вона не тільки комерційно життєздатна, але і є привабливою можливістю для інвестицій з довгостроковим, стабільним, захищеним від інфляції доходом».

У 2015 році, на конференції ООН в Парижі, присвяченій змінам клімату, було прийнято рішення про те, що до 2030 року в поновлювані джерела енергії потрібно інвестувати по $ 1 трлн щороку. За фактом у 2015 році інвестиції в цю сферу склали лише $ 286 млрд, при цьому більше половини цієї суми – $ 156 млрд – було інвестовано в країнах, що розвиваються.

На першому місці за рівнем інвестицій в поновлювані джерела енергії знаходиться Китай, він інвестував $ 102 млрд. З великим відривом лідирують сонячна і вітряна енергії – на першу доводиться $ 161 млрд, на другу – $ 109,6 млрд, на інші види енергії – $ 15,2 млрд .