Ірландія має всі шанси стати першою країною світу, що відмовилася від інвестицій в традиційну енергетику

Ірландія має всі шанси стати першою країною світу, що відмовилася від інвестицій в традиційну енергетику

Парламент Ірландії проголосував за повне вилучення інвестицій в викопне паливо з національного фонду добробуту, загальний обсяг якого становить € 8 млрд. Законопроект перейшов на фінальну, комітетську стадію розгляду.

Майже всі політичні партії Ірландської республіки (за винятком ліберально-консервативної партії Фіне Гел) підтримали в другому читанні законопроект про вилучення інвестицій в вугілля, газ і нафту. У четвер, 26 січня, він був прийнятий більшістю голосів у верхній палаті парламенту, повідомляє Fossil Free Europe. Тепер, якщо законопроект пройде комітетську стадію розгляду, Ірландія може стати першою в світі країною, яка повністю відмовилася від інвестицій в традиційну енергетику.

«Після недавньої інавгурації в США скептика в області глобального потепління, рішення обраних представників Ірландії посилає потужний сигнал. Ірландська політична система в кінці кінців офіційно підтвердила те, що переважна більшість людей вже знала: для того, щоб мати шанс впоратися з насуваваючою кліматичною катастрофою, необхідно вивести з ладу традиційну енергетику та зупинити зростання індустрії, яка стала причиною кризи», – говорить Імон Михан, представник ірландської благодійної організації Trócaire.

До цього кілька європейських країн, включаючи Нідерланди, уже повідомляли про свій намір закрити всі вугільні електростанції для зниження рівня викидів вуглекислого газу. До 2025 року припинять свою роботу всі вугільні електростанції в Великобританії, а до 2023 року – у Франції, - повідомляє сайт Альтернативна енергія.