Майже 90% збудованих електростанцій у Європі у 2016 році – на відновлюваних джерелах енергії

Майже 90% збудованих електростанцій у Європі у 2016 році – на відновлюваних джерелах енергії

У 2016 році відновлювані джерела енергії становили майже 9/10 нових потужностей доданих до електричної мережі в Європі. Однак лідери галузі стурбовані відсутністю підтримки політиків, адже після 2020 року закінчаться заплановані інвестиції ЄС у відновлювану енергію, пише ecotown.com.ua з посиланням на  Тhe Guardian.

Минулого року з 24.5 ГВт нових потужностей 86%, тобто 21.1ГВт, вироблялися вітровими, сонячними, гідроелектростанціями та з біомаси. До цього найвищий показник – 79%, було зафіксовано у 2014 році. На вітрові електростанції вперше припало більше половини встановлених потужностей, що перевищило вугільні ТЕС і дозволило вітру посісти друге місце після газу. У 2016 році найбільшим «вітровим» проектом була електростанція Gemini біля берегів Нідерландів. За Gemini слідують дві інші офшорні вітроелектростанції Німеччини 582MW Gode Wind 1 і 2, а також нідерландський проект 144MW Westermeerwind. 

«Обсяг інвестицій та кількість нових вітрових електростанцій виглядають дуже добре, – говорить Джайлз Діксон, виконавчий директор WindEurope. – Однак в довгостроковій перспективі, тільки сім з 28 країн ЄС мають чітку політику і обсяги [енергії вітру] на період після 2020 року. Зараз би бачимо менше політичної підтримки відновлюваних джерел енергії, ніж п’ять чи три роки тому».

 


 

Встановлені потужності енергії вітру у Європі зараз становлять 153.7 ГВт, це відносно невелика частина від загальної потужності регіону – 918.8 ГВт. Однак зростання галузі можливе за рахунок закриття старих вугільних електростанцій. Наприклад, Великобританія зобов’язалася це зробити до 2025 року.

Іспанія, Португалія, Італія та Греція, які встановлювали багато великих вітроелектростанцій, поки що зупинилися на невеликих нових установках. Польща у минулому році прийняла закон, який обмежує відстань від вітряних турбін до будівель, що перешкоджатиме ефективному розвитку вітроенергетики в окремих регіонах.

У результаті все менше число країн генерує серйозні обсяги енергії вітру. Німеччина, яка вже має втричі більше енергії вітру, ніж будь-яка інша країна ЄС, встановила 44% нових вітроенергетичних потужностей у Європі в минулому році.

Вітроенергетична промисловість звертатиметься до європейських країн для отримання додаткової підтримки в національних енергетичних та кліматичних планах, які держави-члени, в тому числі Великобританії, повинні представити Європейської комісії в формі проекту до кінця цього року.