Фахівці водники з усієї України перейматимуть досвід Закарпаття з роботи міні-ГЕС групи «РЕНЕР»

Фахівці водники з усієї України перейматимуть досвід Закарпаття з роботи міні-ГЕС групи «РЕНЕР»

11.11.2015

Наприкінці жовтня на Закарпаття з’їхалися спеціалісти управлінь водних ресурсів західної України та інших областей. Окрім нарад у кабінетах та обговорення питання моніторингу водних ресурсів, експерти на практиці ознайомилися з успішним досвідом Закарпаття з раціонального використання природних багатств області. Побували у с.Туря Поляна Перечинського району, де споруджено сучасну міні-ГЕС групи енергетичних компаній «РЕНЕР».

Володимир Чіпак, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса розповів: «Протягом двох днів у нас нарада-семінар з керівниками басейнових управлінь та обласних управлінь водних ресурсів і з питань раціонального використання водних ресурсів. Одне з питань –моніторинг водних об’єктів. Ми обмінялися досвідом, який у нас по  автоматизованому моніторингу. І я хотів показати приклад раціонального використання водних ресурсів, а саме на прикладі мікро та міні- ГЕС, побудованих у нас в області. Також ми покажемо, як успішно з міні-ГЕС ми зберегли і форельне господарство. Це приклад раціонального використання водних ресурсів, який нам дав Бог. Всі звернули увагу, що все це робиться з мінімальним негативним впливом».

Спеціалісти управлінь водних ресурсів оглянули дві міні-ГЕС групи енергетичних компаній «РЕНЕР». Станція «Шипот-2», що побудована за сучасними італійськими технологіями, вразила гостей найбільше.

Петро Бабій,начальник басейного управління водних ресурсів річки Рось після відвідин міні-ГЕС «Шипот-2», каже, що потрапив у Європу. «Все зроблено капітально. Естетично і взагалі вражає виробництво 1 мгВт. Ніяких порушень не бачив. Все вписується у пейзаж, як це було 100 років тому назад», - захоплено коментує керівник.

На західній Україні небагато прикладів ефективної роботи міні-ГЕС, найбільш прогресивні об’єкти споруджено саме на Закарпатті.

Роман Михайлюк, начальник Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів теж вражений від побаченого: «Наше населення та громадські організації негативно ставляться до міні-ГЕС. Три будуються, близько семи - у перспективі. Місцеві  не підтримують будівництво малих ГЕС. Треба їхати до вас, треба дивитися. Як з новими технологіями,  не порушивши баланс, створити чудо і мати користь для місцевої громади. Це перспективи, що ми тут побачили, треба рухатися».

Найближчим часом керівники обласних управлінь водних ресурсів планують організувати робочі поїздки власних спеціалістів на об’єкти міні-ГЕС в Закарпаття. Кажуть, саме об’єкти групи енергетичних компаній «РЕНЕР» зроблені правильно, по-європейськи, а міні-ГЕС органічно адаптовані у навколишнє середовище.