У Європі мають намір подвоїти потужність вітряних установок до 2020 року

У Європі мають намір подвоїти потужність вітряних установок до 2020 року

Європа взяла курс на подвоєння потужності електростанцій, що працюють на енергії прибережного вітру, до 2020 року після рекордних інвестицій в минулому році, однак, щоб знизити витрати в довгостроковій перспективі, потрібно підтримка більшої кількості проектів, - пише УНІАН.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на промислову групу WindEurope. Близько 18,2 мільярда євро ($19,6 мільярда) було спрямовано на підтримку проектів вітрової енергетики в Європі в 2016 році, що на 39 відсотків більше до попереднього року, причому більше половини інвестицій припало на Великобританію.

"Ми маємо намір вийти на 25 ГВт сукупної потужності до 2020 року, подвоївши сьогоднішній рівень",- сказав в заяві виконавчий директор WindEurope Джайлс Діксон. Вітряна енергетика вважається одним із способів обмежити глобальне потепління, викликане викидами вуглекислого газу в атмосферу, хоча деякі природоохоронні групи кажуть, що величезні споруди можуть завдати шкоди морській фауні і флорі. Вартість вітряних проектів в Європі планомірно знижується, і сьогодні складає приблизно 50 євро за мегават за годину на великих тендерах в Данії та Нідерландах.

Низькі ціни - ключова перевага, якщо галузь має намір змагатися з іншими, більш традиційними способами вироблення енергії. WindEurope вважає, що потрібно більше проектів, розрахованих на період після 2021 року для більшого зниження витрат на енергію.

"Ми повинні вводити щонайменше за 4 ГВт потужностей в рік після 2021 року, якщо ми маємо намір продовжувати рух за поточною траєкторією",- сказала WindEurope. Проекти з потужністю трохи вище 3 ГВт, як очікується, будуть реалізовані в 2017 році, повідомила організація.