Вітрова турбіна в Данії побила світовий рекорд вироблення електроенергії за добу

Вітрова турбіна в Данії побила світовий рекорд вироблення електроенергії за добу

Морська вітрова турбіна в місті Остерлід, що в Данії, встановила світовий рекорд, виробивши за 24 години близько 216 000 кВт⋅год електроенергії. Цього вистачить для забезпечення електрикою звичайного американського будинку на 20 років вперед.

Як пише ecotown.com.ua з посиланням на Digital Trends, турбіну потужністю 9 МВт виробила компанія MHI Vestas Offshore Wind – спільне підприємство Vestas Wind Systems і Mitsubishi Heavy Industries. Вона є вдосконаленою версією турбіни V164-8 МВт, яка була випущена ще в квітні 2014 року і встановила попередній рекорд, виробивши за добу 192 000 кВт⋅год енергії. 

«Зараз ми впевнені, що наша турбіна на 9 МВт готова до випуску на ринок, і віримо, що вона зіграє важливу роль в зниженні вартості офшорної вітрової енергії», – каже Торбен Хвід, головний технічний директор компанії MHI Vestas Offshore Wind.

Нова турбіна заввишки близько 220 метрів, а довжина її 38-тонних лопатей – близько 80 метрів. Площа поверхні перевищує 21 000 м2, що навіть більше, ніж площа лондонського колеса огляду London Eye. За розмірами турбіна не має собі рівних, отже, найближчим часом побити її рекорд навряд чи вдасться.